Astaldar has logged 216 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Edit this entry  
12
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Christian Mingle

Christian Mingle

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
Edit this entry  
02
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stone

Stone

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Dagon

Dagon

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Witchfinder General

Witchfinder General

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Weekend with the Family

A Weekend with the Family

2016
×
★½
Edit this entry  
28
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Chinese Ghost Story

A Chinese Ghost Story

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Phantom Carriage

The Phantom Carriage

1921
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ringu

Ringu

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monkey Shines

Monkey Shines

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Pizza

Pizza

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Forbidden

The Forbidden

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Fly

The Fly

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Slave of the Cannibal God

Slave of the Cannibal God

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry