RSS feed for Aaron
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
X-Men

X-Men

2000
×
Edit this entry  
17
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Score

The Score

2001
×
★★★
Edit this entry  
06
Stargate

Stargate

1994
×
Edit this entry  
01
Three Kings

Three Kings

1999
×
Edit this entry  
23
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★★
Edit this entry  
18
Paris Is Burning

Paris Is Burning

1990
×
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots : The Secret War

Love, Death & Robots : The Secret War

2019
×
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots : Alternate Histories

Love, Death & Robots : Alternate Histories

2019
×
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots : Ice Age

Love, Death & Robots : Ice Age

2019
×
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots : Blindspot

Love, Death & Robots : Blindspot

2019
×
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots : Zima Blue

Love, Death & Robots : Zima Blue

2019
×
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots : Lucky 13

Love, Death & Robots : Lucky 13

2019
×
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots : Fish Night

Love, Death & Robots : Fish Night

2019
×
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots : Helping Hand

Love, Death & Robots : Helping Hand

2019
×
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots : Shape-Shifters

Love, Death & Robots : Shape-Shifters

2019
×
Edit this entry  
17
Love, Death & Robots : The Dump

Love, Death & Robots : The Dump

2019
×
Edit this entry  
16
Booksmart

Booksmart

2019
×
Edit this entry  
10
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
Edit this entry  
09
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
Edit this entry  
05
Black Mirror: Smithereens

Black Mirror: Smithereens

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
What's My Name: Muhammad Ali

What's My Name: Muhammad Ali

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
Edit this entry  
26
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Happy People: A Year in the Taiga

Happy People: A Year in the Taiga

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Platoon

Platoon

1986
×
★★★½
Edit this entry  
20
Apostle

Apostle

2018
×
Edit this entry  
16
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
Edit this entry  
16
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
Edit this entry  
15
Love, Death & Robots : Good Hunting

Love, Death & Robots : Good Hunting

2019
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
Edit this entry  
14
Love, Death & Robots: When The Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When The Yogurt Took Over

2019
×
Edit this entry  
13
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
Edit this entry  
12
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
Edit this entry  
04
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
03
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
Edit this entry  
02
Filmworker

Filmworker

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
Edit this entry  
27
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Murder Mountain

Murder Mountain

2018
×
Edit this entry  
27
Black Swan

Black Swan

2010
×
Edit this entry