Sort by
  • Nanpakal Nerathu Mayakkam

    ★★★★

  • Darlings

    ★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ½

  • The Art of Division

    ★★★

  • A Short Story

    ★★★★

  • RRR

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★

  • 踊り子

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Sonny Boy

    ★★★★

  • Titane

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • ODDTAXI

    ★★★★

  • One-Tenth of a Millimeter Apart

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Right Up Our Alley

    ★★★½

  • Bobo the Monkey

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★½

  • Short Vacation

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Given

    ★★★★

  • Twins in Paradise

    ★★★★

  • 8:46

  • Just Before I Leave

    ★★★½

  • Wind in the Trees

    ★★★★

  • New York New York

    ★★½

  • Man 2020

    ½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • After The Disaster: Stories from The Tsunami

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • Days

    ★★★★★

  • Last and First Men

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Voices in the Wind

    ★★★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Me Faire Plaisir

    ★★★½

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Wanted

    ★★★½

  • Chhichhore

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Given

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Weathering with You

    ★★½

  • Toy Story Collection

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • L'Observateur

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★