RSS feed for Astrie
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Inside

Inside

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Den

The Den

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Them

Them

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Funny Games

Funny Games

1997
×
Read the review Edit this entry  
19
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Water

Black Water

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Miracle in Cell No. 7

Miracle in Cell No. 7

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nazi Concentration Camps

Nazi Concentration Camps

1945
×
Read the review Edit this entry  
24
After

After

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier

Terrifier

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Terrifier

Terrifier

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Two Blue Stripes

Two Blue Stripes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pihu

Pihu

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Anima

Anima

2019
×
Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anna

Anna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Girls Wanted

Hot Girls Wanted

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Silence

The Silence

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

Oprah Winfrey Presents: When They See Us Now

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Alien: Harvest

Alien: Harvest

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien: Alone

Alien: Alone

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Alien: Ore

Alien: Ore

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Munchausen

Munchausen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry