Michael has logged 278 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
She

She

2014
×
★½
Edit this entry  
28
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★
Edit this entry  
27
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Code 8

Code 8

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Doom: Annihilation

Doom: Annihilation

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jesse Stone: Lost in Paradise

Jesse Stone: Lost in Paradise

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Jesse Stone: Benefit of the Doubt

Jesse Stone: Benefit of the Doubt

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jesse Stone: No Remorse

Jesse Stone: No Remorse

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jesse Stone: Thin Ice

Jesse Stone: Thin Ice

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jesse Stone: Sea Change

Jesse Stone: Sea Change

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Judy

Judy

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Jesse Stone: Death in Paradise

Jesse Stone: Death in Paradise

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Code 8

Code 8

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jesse Stone: Night Passage

Jesse Stone: Night Passage

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jesse Stone: Stone Cold

Jesse Stone: Stone Cold

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Get Santa

Get Santa

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Our Planet: Behind The Scenes

Our Planet: Behind The Scenes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dan Soder: Son of a Gary

Dan Soder: Son of a Gary

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bill Burr Presents Jessica Kirson: Talking to Myself

Bill Burr Presents Jessica Kirson: Talking to Myself

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The 24 Hour War

The 24 Hour War

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Catherine the Great

Catherine the Great

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Danger Close

Danger Close

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Farthest

The Farthest

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Our Planet

Our Planet

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jesse Stone: Innocents Lost

Jesse Stone: Innocents Lost

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crown Vic

Crown Vic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ode to Joy

Ode to Joy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry