Michael has logged 21 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Making Generation Kill

Making Generation Kill

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Last Days of Phil Hartman

The Last Days of Phil Hartman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★
Edit this entry  
22
American Dreamer

American Dreamer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Memory: The Origins of Alien

Memory: The Origins of Alien

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Generation Kill

Generation Kill

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Memphis Belle: A Story of a Flying Fortress

The Memphis Belle: A Story of a Flying Fortress

1944
×
★★★½
Edit this entry  
20
Memphis Belle

Memphis Belle

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skin

Skin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry