Sort by
  • Entergalactic

    ★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Hustle

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Fatherhood

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★½

  • A Family

    ★★★★

  • Concrete Cowboy

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Mulan

    ★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • A Sun

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • White Boy Rick

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Equanimity

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Logan Lucky

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • Hasan Minhaj: Homecoming King

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Dave Chappelle: The Age of Spin

    ★★★★½

  • Silence

    ★★★★★

  • The Accountant

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★

  • Jackie

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½