g has logged 30 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lady in the Van

The Lady in the Van

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

What We Do in the Shadows: Interviews with Some Vampires

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Birth

Birth

2004
×
★★★½
Edit this entry  
14
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Naked

Naked

1993
×
★★★
Edit this entry  
07
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry