Sort by

julie has logged 318 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Happening

Happening

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Oslo, August 31st

Oslo, August 31st

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Edit this entry  
27
Paris Follies

Paris Follies

2014
×
★★★
Edit this entry  
27
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Spanish Apartment

The Spanish Apartment

2002
×
★★★½
Edit this entry  
26
Back to Burgundy

Back to Burgundy

2017
×
★★★½
Edit this entry  
26
Our Futures

Our Futures

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
The Trouble with You

The Trouble with You

2018
×
★★½
Edit this entry  
26
Christmas & Co.

Christmas & Co.

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Doctor Who: The Husbands of River Song

Doctor Who: The Husbands of River Song

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Doctor Who: Last Christmas

Doctor Who: Last Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Tangerine Bear: Home in Time for Christmas!

The Tangerine Bear: Home in Time for Christmas!

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Arthur's Perfect Christmas

Arthur's Perfect Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
22
Doctor Who: The Christmas Invasion

Doctor Who: The Christmas Invasion

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Doctor Who: The Snowmen

Doctor Who: The Snowmen

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Merry Madagascar

Merry Madagascar

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★½
Edit this entry  
21
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Doctor Who: The Next Doctor

Doctor Who: The Next Doctor

2008
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kung Fu Panda Holiday

Kung Fu Panda Holiday

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

Doctor Who: The Doctor, the Widow and the Wardrobe

2011
×
★★★
Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Smurfs Christmas Special

The Smurfs Christmas Special

1982
×
★★★
Edit this entry  
19
Charlie Brown's Christmas Tales

Charlie Brown's Christmas Tales

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

Mickey's Magical Christmas: Snowed in at the House of Mouse

2001
×
Edit this entry  
19
The Night Before Christmas

The Night Before Christmas

1941
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cricket on the Hearth

Cricket on the Hearth

1967
×
★½
Edit this entry  
19
The Little Drummer Boy

The Little Drummer Boy

1968
×
★★½
Edit this entry  
19
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1948
×
★★★
Edit this entry  
19
Christopher's Christmas Mission

Christopher's Christmas Mission

1975
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Myth: A Frozen Tale

Myth: A Frozen Tale

2020
×
★★★
Edit this entry