• Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Suicide Forest Village

    ★★★

  • Music

  • The Prom

  • Mank

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Asadas!

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • This Is Paris

    ★★

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Stigmatized Properties

  • Tenet

    ★★

  • Host

    ★★½

  • The Forest of Love: Deep Cut

    ★★★★½

  • Mishima: The Last Debate

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

  • Promising Young Woman

    ★½

  • his

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★½

  • The Forest of Love

  • Howling Village

    ★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Hikaru Utada Laughter in the Dark Tour 2018

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Sadako

    ★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Children of the Sea

    ★★★½

  • Lux Æterna

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Midnight Family

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • It Comes

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Bad Times at the El Royale

    ★★½

  • Hibiki

    ★★

  • High Life

    ★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Meg

    ★★