Zach has logged 100 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Top Secret!

Top Secret!

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Like Grains of Sand

Like Grains of Sand

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Private Lessons II

Private Lessons II

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kumiko, the Treasure Hunter

Kumiko, the Treasure Hunter

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Weekend

Weekend

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Climax

Climax

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Noroi: The Curse

Noroi: The Curse

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alien³

Alien³

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Shower

Shower

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cremaster 2

Cremaster 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Detroit

Detroit

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry