Zach has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
D-Tox

D-Tox

2002
×
Read the review Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dreams on Fire

Dreams on Fire

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Propaganda

Propaganda

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Black Lizard

Black Lizard

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Violated Angels

Violated Angels

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fountainhead

The Fountainhead

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Stendhal Syndrome

The Stendhal Syndrome

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Teaching Mrs. Tingle

Teaching Mrs. Tingle

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Rage: Carrie 2

The Rage: Carrie 2

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Humanoids from the Deep

Humanoids from the Deep

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hercules in New York

Hercules in New York

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
I Hate But Love

I Hate But Love

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Sledgehammer

Sledgehammer

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hooker on Campus

Hooker on Campus

2007
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spookies

Spookies

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mobile Suit Gundam I

Mobile Suit Gundam I

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazed Fruit

Crazed Fruit

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bullhead

Bullhead

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Shane

Shane

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry