Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Satan's Slaves 2: Communion

Satan's Slaves 2: Communion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trainwreck: Woodstock '99

Trainwreck: Woodstock '99

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Carter

Carter

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Aloners

Aloners

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Devils

The Devils

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Eden Lake

Eden Lake

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Passengers

Passengers

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ivanna

Ivanna

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
My Blood & Bones in a Flowing Galaxy

My Blood & Bones in a Flowing Galaxy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Girl in the Picture

Girl in the Picture

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Incantation

Incantation

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Legend of the Dragon

Legend of the Dragon

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
One for the Road

One for the Road

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Night in Paradise

Night in Paradise

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Photocopier

Photocopier

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry