Sort by

aswin has logged 245 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Phantom Detective

Phantom Detective

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tekken

Tekken

2010
×
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miss & Mrs. Cops

Miss & Mrs. Cops

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hellbound

Hellbound

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jonas Brothers Family Roast

Jonas Brothers Family Roast

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Music

Music

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Roh

Roh

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Bittersweet Life

A Bittersweet Life

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
My Name

My Name

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Queen of Black Magic

The Queen of Black Magic

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
House of Secrets: The Burari Deaths

House of Secrets: The Burari Deaths

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Trip

The Trip

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man in Love

Man in Love

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paranoid Park

Paranoid Park

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silenced

Silenced

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
PK

PK

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
I Not Stupid

I Not Stupid

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Unsane

Unsane

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Braveheart

Braveheart

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
LOKATION

LOKATION

×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cemetery Junction

Cemetery Junction

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Athlete A

Athlete A

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Inuyashiki

Inuyashiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Infernal Affairs

Infernal Affairs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
200 Pounds Beauty

200 Pounds Beauty

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry