RSS feed for tash
  • Charlie's Angels

    Charlie's Angels

    my gay ass is fucking excited for this

  • Enchanted

    Enchanted

    ★★★★★

    ms amy adams i love you 🤧 this film has so many good songs in it !!!!!!

  • Mulan

    Mulan

    ★★★★★

    HAD TO REWATCH FOR ALL THE BOPS!

  • Black Mirror: Striking Vipers

    Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

    pom klementieff i’m free this thursday please punch me in the face

  • Our Love Story

    Our Love Story

    ★★★½

    i don’t know why this film affected me so much but now that i get think about it, i guess it’s because it reminded me of my first relationship. the film was simple yet so so real and bittersweet

  • Aladdin

    Aladdin

    ★★★

    naomi scott i lov u pls punch me in d face

  • Booksmart

    Booksmart

    ★★★★★

    AN INSTANT CLASSIC 🤧 THANK YOU MS. OLIVIA WILDE (i will for sure rewatch this a billion times with my bestfriends and i can’t wAIT)

  • Room

    Room

    ★★★★★

    “i’m not a good enough ma” 
    “but you’re ma”

    man, i love crying my eyes out on a friday afternoon

  • But I'm a Cheerleader

    But I'm a Cheerleader

    ★★★★½

    this movie made me feel so soft :< i love girls goodnight

  • Avengers: Endgame

    Avengers: Endgame

    ★★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    the urge not to scream “top me” when carol danvers shows up with THE hair was pretty strong,,,

  • The Handmaiden

    The Handmaiden

    ★★★★★

    MYGOD THE WHOLE MOVIE WAS STUNNING I HAVE NO WORDS

  • Eerie

    Eerie

    ★★★

    the all-girls catholic school i go to is shakin,,,,cinematography was pretty good and bea alonzo’s acting was superb but there were some other themes that they could’ve brought into the film to reach the story’s full potential