• No One Gets Out Alive

    ★★½

  • VHS 94

    ★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Annette

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • False Positive

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Seance

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • The Power

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Castle Freak

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Reunion

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • In My Room

    ★★★½

  • Host

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • The Hunt

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • The Social Dilemma

  • Possessor

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Relic

    ★★★½

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Amulet

    ★★½

  • Cold Meridian

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Black Christmas

    ★★★

  • Max Richter's Sleep

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Labyrinth of Cinema

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★½

  • Where In The Hell Is The Lavender House: The Longmont Potion Castle Story

    ★★

  • The Booksellers

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • In the Tall Grass

  • The Beach House

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Martin Eden

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • It Chapter Two

    ½

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • The Tree House

    ★★★★

  • Giraffe

    ★★★

  • Ready or Not

    ★½

  • 1BR

    ★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Missing 411: The Hunted

    ★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Satanic Panic

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★