Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Get Crazy

Get Crazy

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady on a Train

Lady on a Train

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Born Free

Born Free

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Man from Colorado

The Man from Colorado

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Skin: A History of Nudity in the Movies

Skin: A History of Nudity in the Movies

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Futureworld

Futureworld

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Three Hours to Kill

Three Hours to Kill

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Gunfighters

Gunfighters

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
They Rode West

They Rode West

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Freeway

Freeway

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Edit this entry  
06
Have a Good Funeral, My Friend… Sartana Will Pay

Have a Good Funeral, My Friend… Sartana Will Pay

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shaolin Rescuers

Shaolin Rescuers

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fearless Hyena

Fearless Hyena

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Outlaw Johnny Black

Outlaw Johnny Black

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Treasure Hunters

The Treasure Hunters

1981
×
★★★★
Read other review Edit this entry  
20
Anzio

Anzio

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Talk of the Town

The Talk of the Town

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Masked Avengers

Masked Avengers

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Return of Wild Bill

The Return of Wild Bill

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fatal Termination

Fatal Termination

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★
Edit this entry  
22
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
19
The Gingerdead Man

The Gingerdead Man

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Revenge of the Cheerleaders

Revenge of the Cheerleaders

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Brain

The Brain

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Desolation Center

Desolation Center

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scanners II: The New Order

Scanners II: The New Order

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Deadly Breaking Sword

The Deadly Breaking Sword

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Storm Center

Storm Center

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gunfight at Rio Bravo

Gunfight at Rio Bravo

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Death Duel

Death Duel

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Texas Rangers

The Texas Rangers

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Manhattan Night of Murder

Manhattan Night of Murder

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Bullet Is Waiting

A Bullet Is Waiting

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blood Lake

Blood Lake

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Grand Duel

The Grand Duel

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cross of Iron

Cross of Iron

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beyond the Sacramento

Beyond the Sacramento

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Search for Weng Weng

The Search for Weng Weng

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Tornado in the Saddle

A Tornado in the Saddle

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Man from Hong Kong

The Man from Hong Kong

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
More Dates for Kay

More Dates for Kay

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry