Sort by

AThousandSons has logged 165 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Buchanan Rides Alone

Buchanan Rides Alone

1958
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Havana Widows

Havana Widows

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Luxury Liner

Luxury Liner

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Great Texas Dynamite Chase

The Great Texas Dynamite Chase

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Computer Wore Tennis Shoes

The Computer Wore Tennis Shoes

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Great Gildersleeve

The Great Gildersleeve

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
One on One

One on One

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Girl from Rio

The Girl from Rio

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tuff Turf

Tuff Turf

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Signal 8

Signal 8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Most Dangerous Game

The Most Dangerous Game

1932
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mad Love

Mad Love

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Place in the Sun

A Place in the Sun

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Django Kill... If You Live, Shoot!

Django Kill... If You Live, Shoot!

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Satanic Rites of Dracula

The Satanic Rites of Dracula

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Project Gutenberg

Project Gutenberg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Dr Jekyll & Sister Hyde

Dr Jekyll & Sister Hyde

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dr Jekyll & Sister Hyde

Dr Jekyll & Sister Hyde

1971
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Frankenstein Created Woman

Frankenstein Created Woman

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Longest Nite

The Longest Nite

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mummy

The Mummy

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jackson County Jail

Jackson County Jail

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
36 Hours

36 Hours

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
FM

FM

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ears, Eyes and Throats: Restored Classic and Lost Punk Films 1976-1981

Ears, Eyes and Throats: Restored Classic and Lost Punk Films 1976-1981

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Limey

The Limey

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Hired Hand

The Hired Hand

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Moon Child

Moon Child

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Naked Vengeance

Naked Vengeance

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Moonshine County Express

Moonshine County Express

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Horror Brunch

Horror Brunch

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Action Jackson

Action Jackson

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Contamination

Contamination

1980
×
★★
Read the review Edit this entry