Sort by
  • Napoleon

    ★★★½

  • The Marvels

    ★★★½

  • The Creator

    ★★★½

  • The Killer

    ★★★★

  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Strays

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★★★

  • Eldorado: Everything the Nazis Hate

    ★★★★

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★½

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★★★

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★★

  • The Flash

    ★★★½

  • Take Care of Maya

    ★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • Fool's Paradise

  • Star Wars: Visions – The Spy Dancer

    ★★★½

  • Star Wars: Visions – Journey to the Dark Head

    ★★½

  • Star Wars: Visions – I Am Your Mother

    ★★★★½

  • Star Wars: Visions – In the Stars

    ★★★

  • Star Wars: Visions – Screecher's Reach

    ★★★★★

  • Star Wars: Visions – Sith

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Renfield

    ★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★½

  • 65

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Pamela, A Love Story

    ★★★

  • The Stroll

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Judy Blume Forever

    ★★★

  • STILL: A Michael J. Fox Movie

    ★★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★★

  • Nanpakal Nerathu Mayakkam

    ★★★½

  • The Elephant Whisperers

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Spirited

    ★★★

  • (There Is No) Cure

    ★★★½

  • Say Hey, Willie Mays!

    ★★★★

  • Night Ride

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Black Adam

    ★★

  • Pretty Red Dress

    ★★★½

  • Is That Black Enough for You?!?

    ★★★★★

  • Tell It Like a Woman

    ★★½

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • Causeway

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★½

  • See How They Run

    ★★★★

  • The Woman King

    ★★★★½

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Blonde

  • Pinocchio

    ½