• House of Gucci

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • The Idaten Deities Know Only Peace

    ★★★

  • Sonny Boy

  • Pig

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Tokyo Revengers

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Tom & Jerry

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Censor

    ★★★

  • Music

  • SK8 the Infinity

    ★★★½

  • Cops and Robbers

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Puparia

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Japan Sinks: 2020

    ★★

  • Deca-Dence

    ★★★½

  • Coming Out

    ★★★★

  • 8:46

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★

  • The Half of It

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • The Acorn Princess

    ★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Interspecies Reviewers

    ★★★★

  • Dolittle

    ★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Lupin III: The First

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Arctic Dogs

    ★½