• 50k in Godard’s bag

  • A Circus of Hells

  • Failure

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • Autoficción

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★½

  • Hopper/Welles

    ★★½

  • David Blaine: Ascension

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

  • The Stunt Double

  • Showtime

  • 3 Brothers - Radio Raheem, Eric Garner and George Floyd

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • The History of the World's Highest Jump

  • Rhubarb

  • TFW No GF

  • No Longer Human

  • Deviation

    ★★½

  • France Against the Robots

    ★★

  • Sincerely Louis C.K.

  • Distance Film

  • Rats With Wings

  • The Long Goodbye

  • Maggie Simpson in Playdate with Destiny

  • Goldman v Silverman

    ★★½

  • Midnight Call

  • A Bicycle Ride In A Walmart

  • Star Wars Collection

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Cats

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★★

  • we are winnipeg

  • Little Women

    ★★

  • 1917

    ★½

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Affurmative Action

  • The Fall

    ★½

  • Hey Moon

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • Subject to Review

    ★★½

  • Square One

  • The Scream

    ★½

  • The Irishman

    ★★½

  • AI

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Knives Out

    ★★

  • Cosmic Beauty

  • About Endlessness

  • Corpus Christi

  • Joker

  • asdfmovie12

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • The Giverny Document (Single Channel)

    ★★½

  • Nimic

  • Airplane Mode

  • Full Force

  • Anima

    ★½

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★½

  • Fluorescent Girl

  • Blue Velvet: The Lost Footage

  • Cans Without Labels

    ★★½

  • Parasite

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★

  • A Hidden Life

    ★★★