Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Virus Shark

Virus Shark

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Circle Line

Circle Line

2023
×
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sisu

Sisu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ant-Man and the Wasp: Quantumania

Ant-Man and the Wasp: Quantumania

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Renfield

Renfield

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pearl

Pearl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Adam

Black Adam

2022
×
Edit this entry  
14
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★★★★
Edit this entry  
13
Opera

Opera

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Secret Headquarters

Secret Headquarters

2022
×
★★
Edit this entry  
07
Samaritan

Samaritan

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
boygenius: the film

boygenius: the film

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
247 Degrees Fahrenheit

247 Degrees Fahrenheit

2011
×
Edit this entry  
15
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pterodactyl

Pterodactyl

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blood Orgy of the She-Devils

Blood Orgy of the She-Devils

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Offering

The Offering

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Frankenfish

Frankenfish

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Edit this entry  
04
Easter Bunny Massacre

Easter Bunny Massacre

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Teen Wolf: The Movie

Teen Wolf: The Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Movie

Midnight Movie

2008
×
★★½
Edit this entry  
23
My Super Psycho Sweet 16: Part 3

My Super Psycho Sweet 16: Part 3

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
My Super Psycho Sweet 16: Part 2

My Super Psycho Sweet 16: Part 2

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
My Super Psycho Sweet 16

My Super Psycho Sweet 16

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sweatshop

Sweatshop

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
There's Something Wrong with the Children

There's Something Wrong with the Children

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Pizzagate Massacre

The Pizzagate Massacre

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
4/20 Massacre

4/20 Massacre

2018
×
★★½
Edit this entry