• Virus Shark

    Virus Shark

    ½

    people from landlocked countries, we are the true winners in this scenario

  • Rocky IV

    Rocky IV

    ★★★★

    comrades i'm sorry but this propaganda is soo good

  • Circle Line

    Circle Line

    a movie shouldn't feel 3 times longer than it actually is 😒

  • John Wick: Chapter 4

    John Wick: Chapter 4

    ★★★★

    i'm sorry but if you make rina sawayama cry you should die

  • Sisu

    Sisu

    ★★★

    it's always fun to watch nazis die

  • Evil Dead Rise

    Evil Dead Rise

    ★★★★

    it brought me back to that time in my life where i would google 'king rat' images as a form of self punishment, now i just read passages from a forbidden book like a normal person

  • Evil Dead Rise

    Evil Dead Rise

    ★★★★

    kids these days don't read anymore, they just listen to the audiobook version of the necronomicon ex mortis (book of the dead) smh

  • The Slumber Party Massacre

    The Slumber Party Massacre

    ★★★★★

    The last minutes of this will never not shock me, forever a 5 star movie in my heart.

  • Skinamarink

    Skinamarink

    ★★★★

    "go to sleep" maybe don't scare me first, maybe

  • The Pope's Exorcist

    The Pope's Exorcist

    ★★½

    this goofy ass movie blaming the actual inquisition on a goofy ass demon named asmodeus, kinda problematic if you ask me

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

    ryan bergara i am getting you that oscar

  • Renfield

    Renfield

    ★★★

    thank you, wiccan tumblr :)