Sort by

atsali has logged 117 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Notias

Notias

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Beautiful Youth

Beautiful Youth

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mustang

Mustang

2015
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
99 Homes

99 Homes

2014
×
★★★½
Edit this entry  
08
Magical Girl

Magical Girl

2014
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Edit this entry  
03
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Tale of Tales

Tale of Tales

2015
×
★★★
Edit this entry  
23
The Salt of the Earth

The Salt of the Earth

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Marshland

Marshland

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Mass

Black Mass

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Macbeth

Macbeth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Everest

Everest

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cupcakes

Cupcakes

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
Unexpected

Unexpected

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Bridgend

Bridgend

2015
×
★★★
Edit this entry  
02
Standing Tall

Standing Tall

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
How to Win at Checkers (Every Time)

How to Win at Checkers (Every Time)

2015
×
★★½
Edit this entry  
02
You're Ugly Too

You're Ugly Too

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sleeping Giant

Sleeping Giant

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
How to Win Enemies

How to Win Enemies

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Wolfpack

The Wolfpack

2015
×
★★½
Edit this entry  
23
Solace

Solace

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Still Life

Still Life

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Irrational Man

Irrational Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Mafia Kills Only in Summer

The Mafia Kills Only in Summer

2013
×
★★★
Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Holmes

Mr. Holmes

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dark Places

Dark Places

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
She's Funny That Way

She's Funny That Way

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Every Thing Will Be Fine

Every Thing Will Be Fine

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Farewell Party

The Farewell Party

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daddy or Mommy

Daddy or Mommy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry