Sort by
  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Something from Tiffany's

    ★★½

  • Haul Out the Holly

    ★★

  • A Royal Corgi Christmas

  • The Noel Diary

    ★★½

  • Disenchanted

    ★★★½

  • Christmas with You

    ★★

  • Spirited

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • Significant Other

    ★★★½

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • Amsterdam

    ★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★

  • Ticket to Paradise

    ★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • The Invitation

    ★★½

  • Purple Hearts

  • Not Okay

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Mr. Malcolm's List

    ★★★

  • Love & Gelato

  • The Princess

    ★½

  • Spiderhead

    ★★½

  • Vengeance

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • A Perfect Pairing

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Along for the Ride

    ★★½

  • The Bad Guys

    ★★★

  • Rescued by Ruby

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Contractor

  • Turning Red

    ★★★★

  • No Exit

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★½

  • Single All the Way

    ★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Angel Falls Christmas

    ½

  • All Too Well: The Short Film

  • Father Christmas Is Back

    ★½

  • Love Hard

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★½

  • Old

    ★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½