• Enola Holmes

    ★★★

  • The Binge

    ★★★

  • The F**k-It List

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The High Note

    ★★★

  • The Banker

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Time to Hunt

    ★★★

  • The Night Clerk

  • Emma.

    ★★★★

  • Disclosure

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Suki

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★½

  • 21 Bridges

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • Secret Obsession

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Men in Black: International

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

  • L'Observateur

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Catch-22

  • Beanpole

    ★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Wine Country

    ★½

  • The Last Summer

    ★½

  • Swallow

    ★★★½

  • Buffaloed

    ★★★

  • Blow the Man Down

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★½