Sort by

Pedro has logged 380 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sweetheart

Sweetheart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Pornographer

The Pornographer

1999
×
★★★
Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fall

The Fall

2019
×
Edit this entry  
28
Colours

Colours

2019
×
Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Good Burger

Good Burger

1997
×
Read the review Edit this entry  
11
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Edit this entry  
11
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
08
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
★★
Edit this entry  
04
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Casino

Casino

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
30
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fortress

Fortress

1992
×
★★★½
Edit this entry  
21
Out of Blue

Out of Blue

2018
×
Edit this entry  
21
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★½
Edit this entry  
15
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Faculty

The Faculty

1998
×
★★★
Edit this entry  
14
They Live

They Live

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry