• The Matrix Resurrections

    ★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Val

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Mass

    ★★½

  • Pretend It's a City

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Another Round

    ★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★

  • Little Girl

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Horse Girl

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Cuties

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • The Hustle

    ★★

  • Mystify: Michael Hutchence

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Pain and Glory

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★½

  • Leaving Neverland

    ★★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Glass

    ★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★½

  • Conviction

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • The Nightingale

    ★½