Audham has logged 38 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Standing Tall

Standing Tall

2015
×
★★★
Edit this entry  
28
The Meddler

The Meddler

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★½
Edit this entry  
19
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★
Edit this entry  
17
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Paths of the Soul

Paths of the Soul

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Measure of a Man

The Measure of a Man

2015
×
★★★★
Edit this entry  
14
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Chocolat

Chocolat

2016
×
★★★½
Edit this entry  
13
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
Read the review Edit this entry  
12
Café Society

Café Society

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
A Scanner Darkly

A Scanner Darkly

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Je t'aime

Je t'aime

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry  
09
Jin-Roh: The Wolf Brigade

Jin-Roh: The Wolf Brigade

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Steak

Steak

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Les Girls

Les Girls

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Pirate

The Pirate

1948
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★½
Edit this entry  
06
Robin Hood: Men in Tights

Robin Hood: Men in Tights

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Adventures of Robin Hood

The Adventures of Robin Hood

1938
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Robin Hood

Robin Hood

1922
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Darkman

Darkman

1990
×
Read the review Edit this entry  
04
Un + une

Un + une

2015
×
Edit this entry  
03
Monsieur Hulot's Holiday

Monsieur Hulot's Holiday

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

The Phantom of the Opera at the Royal Albert Hall

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

1925
×
★★★★
Read the review Edit this entry