ally has logged 234 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Hotel Transylvania

Hotel Transylvania

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Edit this entry  
08
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Silent House

Silent House

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★
Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★
Edit this entry  
30
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
Edit this entry  
28
Life

Life

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Edit this entry  
25
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★½
Edit this entry  
22
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
I Saw the Light

I Saw the Light

2015
×
★★
Edit this entry  
13
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★½
Edit this entry  
11
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Edit this entry  
11
Cars 2

Cars 2

2011
×
Edit this entry  
09
Drive Me Crazy

Drive Me Crazy

1999
×
★½
Edit this entry  
09
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
★★★★
Edit this entry  
07
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Duchess

The Duchess

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dudley Do-Right

Dudley Do-Right

1999
×
Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Edit this entry