Robyn has logged 227 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
After We Collided

After We Collided

2020
×
Edit this entry  
20
Sherlock: The Abominable Bride

Sherlock: The Abominable Bride

2016
×
Edit this entry  
19
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Sherlock: His Last Vow

Sherlock: His Last Vow

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
04
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Sherlock: The Sign of Three

Sherlock: The Sign of Three

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Nancy Drew

Nancy Drew

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sherlock: The Empty Hearse

Sherlock: The Empty Hearse

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Sherlock: The Reichenbach Fall

Sherlock: The Reichenbach Fall

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
Edit this entry  
01
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sherlock: The Hounds of Baskerville

Sherlock: The Hounds of Baskerville

2012
×
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
Read the review Edit this entry  
14
Sherlock: A Scandal in Belgravia

Sherlock: A Scandal in Belgravia

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
Edit this entry  
11
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Sherlock: The Great Game

Sherlock: The Great Game

2010
×
Edit this entry  
26
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★½
Edit this entry