Audrinem has logged 87 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bringing Up Baby

Bringing Up Baby

1938
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Italian Job

The Italian Job

1969
×
★★★
Edit this entry  
20
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Late Night

Late Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sweet Smell of Success

Sweet Smell of Success

1957
×
★★★
Edit this entry  
10
Detour

Detour

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Brother’s Love

A Brother’s Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Killing

The Killing

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arsenic and Old Lace

Arsenic and Old Lace

1944
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jules and Jim

Jules and Jim

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Top Hat

Top Hat

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The African Queen

The African Queen

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Only Angels Have Wings

Only Angels Have Wings

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Colt Is My Passport

A Colt Is My Passport

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lineup

The Lineup

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Us

Us

2019
×
★★★
Edit this entry