Sort by

Daniel has logged 396 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sváko Ragan

Sváko Ragan

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Marecek, Pass Me the Pen!

Marecek, Pass Me the Pen!

1976
×
★★★½
Edit this entry  
27
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
26
Voyage of Time: An IMAX Documentary

Voyage of Time: An IMAX Documentary

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
My Sweet Little Village

My Sweet Little Village

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Nostalgia

Nostalgia

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★½
Edit this entry  
13
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Radioactive

Radioactive

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Village

The Village

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dormitory

Dormitory

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Glass

Glass

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Old

Old

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★½
Edit this entry  
01
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Snowdrop Festival

The Snowdrop Festival

1984
×
★★★
Edit this entry  
27
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★
Edit this entry  
25
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
D-Day

D-Day

2001
×
★★
Edit this entry  
24
Dimension

Dimension

2010
×
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Mind

A Beautiful Mind

2001
×
★★★½
Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★½
Edit this entry  
21
M

M

1931
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Edit this entry  
17
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Edit this entry  
16
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry