Sort by

Austin Hale has logged 90 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Brave

Brave

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Cars 2

Cars 2

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Up

Up

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
WALL·E

WALL·E

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cars

Cars

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Straight Up

Straight Up

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stranger Than Fiction

Stranger Than Fiction

2006
×
★★★½
Edit this entry  
27
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★
Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mrs. Doubtfire

Mrs. Doubtfire

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry