Sort by
  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★½

  • The Fall

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ★½

  • Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

    ★★★

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★½

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

    ½

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★½

  • Pet Sematary

    ★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Dumbo

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • A Dog's Way Home

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • The Mule

    ★★

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Princess Switch

  • Creed II

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★★

  • Bird Box

    ★★½