Sort by

AULDBOY has logged 12 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wind That Shakes the Barley

The Wind That Shakes the Barley

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

Frankenstein's Monster's Monster, Frankenstein

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry