• Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★½

  • Birds of Paradise

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Stowaway

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Black Beauty

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Holidate

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Desperados

    ★½

  • The World to Come

    ★★★

  • Out

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Noelle

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Earthquake Bird

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★½

  • Aladdin

  • Yesterday

    ★★★½