aureliehs has logged 66 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Manny & Lo

Manny & Lo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Scoop

Scoop

2006
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Match Point

Match Point

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Love Song for Bobby Long

A Love Song for Bobby Long

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Girl with a Pearl Earring

Girl with a Pearl Earring

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Spirit

The Spirit

2008
×
Read the review Edit this entry  
20
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry