Aurora Lynnebakken has logged 113 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Salt

Salt

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Edit this entry  
25
Ice Age: The Meltdown

Ice Age: The Meltdown

2006
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Ashlad and His Good Helpers

The Ashlad and His Good Helpers

1961
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Fox's Widow

The Fox's Widow

1962
×
★★★★
Edit this entry  
23
Dinner for One

Dinner for One

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
19
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Home for Christmas

Home for Christmas

2010
×
Edit this entry  
07
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Cars

Cars

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Return of Jafar

The Return of Jafar

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Aladdin and the King of Thieves

Aladdin and the King of Thieves

1996
×
★★★★
Edit this entry  
26
Alice Through the Looking Glass

Alice Through the Looking Glass

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Alice in Wonderland

Alice in Wonderland

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rush

Rush

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Cars 2

Cars 2

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
One Hundred and One Dalmatians

One Hundred and One Dalmatians

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bolt

Bolt

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bambi II

Bambi II

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bambi

Bambi

1942
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Brother Bear 2

Brother Bear 2

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
15
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★½
Edit this entry  
07
Another Happy Christmas

Another Happy Christmas

2020
×
★★★★
Edit this entry