Aurora Lynnebakken has logged 29 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Paramedic

The Paramedic

2020
×
★★
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
15
No Good Deed

No Good Deed

2014
×
★★★
Edit this entry  
14
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Tourist

The Tourist

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Footloose

Footloose

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★★
Edit this entry  
07
Identity Thief

Identity Thief

2013
×
★★★
Edit this entry  
07
The Call

The Call

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry