Aurora Lynnebakken has logged 86 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fury

Fury

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
12
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
08
A Time to Kill

A Time to Kill

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Sleeping with the Enemy

Sleeping with the Enemy

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Colombiana

Colombiana

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Geri's Game

Geri's Game

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Luxo Jr.

Luxo Jr.

1986
×
★★★½
Edit this entry  
03
Purl

Purl

2018
×
★★★½
Edit this entry  
03
Smash and Grab

Smash and Grab

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Wind

Wind

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Loop

Loop

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Asphalt Burning

Asphalt Burning

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Burnout 2

Burnout 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
White House Down

White House Down

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
31
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★
Edit this entry  
31
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
2012

2012

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
Miss Bala

Miss Bala

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Maiko: Dancing Child

Maiko: Dancing Child

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
★★★★★
Edit this entry