• Shakespeare in Love

    ★★★½

  • Titanic

    ★★★★★

  • Romeo + Juliet

    ★★★

  • Toy Story

    ★★★★

  • Bad Boys

    ★★★½

  • Dumb and Dumber

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Home Alone

    ★★★★★

  • Rain Man

    ★★★★

  • You Only Live Twice

    ★★★½

  • From Russia with Love

    ★★★★

  • Requiem for a Dream

    ★★★½

  • Streets of Fire

    ★★★½

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • We're the Millers

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★