Sort by

aurora has logged 207 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
18
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
18
New York Minute

New York Minute

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
Two Night Stand

Two Night Stand

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Get a Job

Get a Job

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
13
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Going for Gold

Going for Gold

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
Raising the Bar

Raising the Bar

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
First Man

First Man

2018
×
★★½
Edit this entry  
08
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
28
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Venom

Venom

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Searching

Searching

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

Legally Blonde 2: Red, White & Blonde

2003
×
★★★
Edit this entry  
19
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★
Edit this entry  
12
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★★
Edit this entry  
06
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Slender Man

Slender Man

2018
×
★½
Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
20
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Mission: Impossible – Fallout

Mission: Impossible – Fallout

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Mission: Impossible – Rogue Nation

Mission: Impossible – Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Edit this entry