• The Northman

    ★★★★★

  • Deep Water

    ½

  • X

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Psych 3: This Is Gus

    ★★★★★

  • Fifth Year

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Bad Trip

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ½

  • Nobody

    ★★★★

  • OPAL

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Lady and the Tramp

    ★★

  • Noelle

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★★

  • Batman: Hush

    ★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Good Omens

    ★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Glass

    ★★★

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • Venom

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★

  • Her Smell

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Widows

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • The Meg

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½