Austin has logged 376 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
His House

His House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dead Man's Shoes

Dead Man's Shoes

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★★
Edit this entry  
12
Two Soldiers

Two Soldiers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Rounders

Rounders

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Magnificent Ambersons

The Magnificent Ambersons

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Waiters

The Waiters

1993
×
★★★½
Edit this entry  
03
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cries and Whispers

Cries and Whispers

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Lucy in the Sky

Lucy in the Sky

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mexican

The Mexican

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fail Safe

Fail Safe

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Edit this entry