Austin has logged 40 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Opera

Opera

1987
×
★★★½
Edit this entry  
31
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★★½
Edit this entry  
31
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★
Edit this entry  
30
Medium Cool

Medium Cool

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Freddy vs. Jason

Freddy vs. Jason

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jason X

Jason X

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VII: The New Blood

Friday the 13th Part VII: The New Blood

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Friday the 13th Part VI: Jason Lives

Friday the 13th Part VI: Jason Lives

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th: A New Beginning

Friday the 13th: A New Beginning

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★½
Edit this entry  
23
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shivers

Shivers

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Edit this entry  
21
Putney Swope

Putney Swope

1969
×
★★★½
Edit this entry  
21
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★½
Edit this entry  
20
Faces

Faces

1968
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Rain People

The Rain People

1969
×
★★★½
Edit this entry  
13
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
08
A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

A Nightmare on Elm Street: The Dream Child

1989
×
★★½
Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★½
Edit this entry  
06
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★½
Edit this entry  
03
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Fog

The Fog

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Thing From Another World

The Thing From Another World

1951
×
★★★
Edit this entry