Austinacl02 has logged 308 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gloria Bell

Gloria Bell

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Too Many Cooks

Too Many Cooks

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bee and PuppyCat

Bee and PuppyCat

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
22
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
Edit this entry  
22
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Daft Punk Unchained

Daft Punk Unchained

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vampires Suck

Vampires Suck

2010
×
Read the review Edit this entry  
07
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sharpay's Fabulous Adventure

Sharpay's Fabulous Adventure

2011
×
Read the review Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Report

The Report

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fall

The Fall

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
20
Jump In!

Jump In!

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry