Austinacl02 has logged 288 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Coming to America

Coming to America

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★
Edit this entry  
21
Operation Avalanche

Operation Avalanche

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Step Up 3D

Step Up 3D

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
After

After

2019
×
½
Read prior review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Fine China

Fine China

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
You Don't Mess with the Zohan

You Don't Mess with the Zohan

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Project X

Project X

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Late Bloomer

The Late Bloomer

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Edit this entry  
10
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
01
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★½
Edit this entry  
31
House

House

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry