Austinacl02 has logged 39 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
★★★
Edit this entry  
27
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
24
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Year One

Year One

2009
×
★★
Read prior review Edit this entry  
22
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The End of the Tour

The End of the Tour

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Mr. Troop Mom

Mr. Troop Mom

2009
×
Read the review Edit this entry  
14
Animal House

Animal House

1978
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★½
Edit this entry  
12
We Bare Bears: The Movie

We Bare Bears: The Movie

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Super

Super

2010
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jimmy Neutron: Boy Genius

Jimmy Neutron: Boy Genius

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
09
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
Ida

Ida

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Edit this entry  
05
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Painter and the Thief

The Painter and the Thief

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry