Sort by
  • The Holdovers

    ★★★★½

  • Ghosted

    ★★½

  • Joy Ride

    ★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Your Place or Mine

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Spirited

    ★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • How to Rob

    ★★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Hustle

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Senior Year

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Emily the Criminal

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Sunrise/Sunset

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Nutcracker and the Four Realms

    ★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★½

  • Café Society

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Paddington

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★★

  • Cloudy with a Chance of Meatballs 2

    ★★★★

  • This Is 40

    ★★½

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★★★

  • Midnight in Paris

    ★★★★★

  • No Strings Attached

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★½

  • Madagascar: Escape 2 Africa

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Forgetting Sarah Marshall

    ★★★★

  • The Darjeeling Limited

    ★★★

  • Surf's Up

    ★★★★★